Toshiba Portege T130-P330T 13.3-Inch Laptop – Core 2 Duo SU2700, 1 GB DDR3
Published by Admin on November 2nd, 2009 - in Toshiba
Toshiba Portege T130-P330T System Details Intel Core 2 Duo SU2700 1.30 GHz, RAM 1 GB DDR3, HDD 250GB 5400 RPM, Intel GMA 4500M HD, 13.3 inch HD WXGA (1366 x 768 Pixel)
Specifications
CPU
Intel Core 2 Duo SU2700 (1.30 GHz, FSB 800 MHz, L2 2 MB )
Chipset
Mobile Intel GS40 Express Chipset
Main Memory
1 GB DDR3
Graphic system
Intel GMA 4500M HD
Display
13.3 inch HD WXGA (1366 x 768 Pixel) LED-backlit TFT LCD 16:9
HDD
250 GB 5400 RPM
Optical Disc Drive
No
Wireless
Wi-Fi IEEE802.11 B/G/N
Bluetooth
Yes
Card Reader
5 in 1